Pirmą ketvirtį susitarė dėl 147 butų pardavimo – 80 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai

0
47

Pernai metų gale rinkoje prasidėjęs staigus pakilimas gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) rinkoje toliau tęsiasi. NT plėtros bendrovė „Omberg“ per pirmus tris šių metų mėnesius pardavė 147 butus – tai sudaro daugiau nei pusę pernai per visus metus parduotų butų ir 80 proc. daugiau nei pernai pirmąjį ketvirtį.

Pirmąjį šių metų ketvirtį sudarytų sandorių vertė dėl 147 butų siekia 15,4 mln. eurų. Pernai sausio–kovo mėn. buvo susitarta dėl 82 butų už 7,6 mln. eurų. Iš viso 2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų.

„Nepaisant niekaip nesibaigiančio karantino, matome, kad, priešingai nei pernai, šiemet jis tapo gyvenamojo NT pardavimų katalizatoriumi. Visų pirma, gyventojai leisdami daugiau laiko namuose jaučia didesnį poreikį pagerinti savo gyvenimo sąlygas. Antra, sumažėjus galimybėms pramogauti, keliauti, daliai gyventojų tapo lengviau sukaupti pinigų pradiniam įnašui už būstą.  Atsirado ir norinčiųjų investuoti karantino metu sukauptas lėšas, o naujos statybos būsto įsigijimas jiems atrodo saugi investicija“, – pasakoja „Omberg“ vykdomoji direktorė Dalia Andrulionienė.

Taip pat, pasak vadovės, pirmojo karantino metu dalis žmonių buvo trumpam pristabdę sprendimą pirkti būstą ar atšaukę rezervacijas, o dabar – apsipratus su nauja realybe – jie yra tikresni dėl savo sprendimo. Ši grupė žmonių irgi lemia neįprastai didelius pardavimus.

„Omberg“ pastebi, kad pirmasis šių metų ketvirtis išsiskyrė didesnių butų paklausa. „Omberg“ parduoti 3–4  kambarių butai šiemet sudarė 56 proc. visų pardavimų. Palyginimui, 2020 m. I ketv. tokio dydžio butai sudarė 42 proc. visų parduotų butų.

„Mūsų manymu, šie skaičiai rodo, kad darbas, vaikų mokymasis iš namų paskatino žmones svarstyti apie didesnį būstą, išryškėjo atskirų erdvių svarba, tad atsirado ir daugiau norinčių keisti būstą į didesnį“, – sako „Omberg“ vykdomoji direktorė.

„Omberg“ pardavimams pozityvios įtakos turėjo ir tai, kad prie statybų pabaigos artėja „Viršuliškių stogų“ projektas.

„Viršuliškių stogai“ buvo geriausiai parduodamas projektas praėjusį ketvirtį – čia pardavėme 45 butus. Tokį rezultatą lėmė tai, kad dalis žmonių mėgsta pirkti butus tik jau beveik matydami galutinį statinį. Taip jie gali ateiti apžiūrėti būsimus kambarius, pamatyti vaizdą pro langus ir įvertinti, ar būstas atitinka jų lūkesčius. Tačiau vis didėjant būsto naujuose namuose paklausai ir mažėjant pasiūlai, kita dalis žmonių renkasi butą dar ir iš brėžinio. Taip jie nepraranda šanso nusipirkti butą su norimu vaizdu pro langus, patrauklioje vietoje, norimame aukšte ir dažnai mažesne kaina, nes tolimesnėje projekto eigoje įprastai butų kainos kyla“, – teigia D. Andrulionienė.

Pirmojo „Viršuliškių stogų“ daugiabučio butų pirkėjai notarines sutartis jau galės pasirašyti birželį. Antrojo ir trečiojo daugiabučių 85 proc. statybų baigtumas numatomas rugpjūtį.