Pirtis ir kitus pakrantės įrengimus Trakų rajono valdžia turės nugriauti

0
86

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi viešąsias pirtis.

Prokuroro nutarimu Trakų rajono savivaldybės administracija įpareigota užtikrinti, kad paslaugas adresu Karaimų g. 102, Trakai, teikianti mažoji bendrija vykdytų veiklą laikantis Prekybos ir paslaugų teikimo viešose vietose taisyklių reikalavimų arba užtikrinti, kad sutartis dėl prekybos ir paslaugų teikimo vietos būtų nutraukta ir per 20 darbo dienų informuoti prokuratūrą apie tai, kokių priemonių buvo imtasi šalinant nustatytus pažeidimus.

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, išnagrinėjęs Trakų krašto bendruomenės kreipimąsi, nustatė, kad Trakų rajono savivaldybės administracija, nesant terasų ir kitų laikinų modulinių pirties namelių statybą leidžiančių dokumentų ir atitinkamų teritorijų planavimo dokumentų sprendinių, neparengus prekybinės vietos projektų ir jų nesuderinus su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija bei esant aiškiai Trakų istorinio nacionalinio parko planavimo schemoje įtvirtintam draudimui statyti bet kokius statinius, nesusijusius su nustatytu teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimu, leido mažajai bendrijai pastatyti terasas ir įrengti dvi viešąsias pirtis Akmenos ežero pakrantėje esančioje paplūdimio teritorijoje. Nustatyta, kad Trakų rajono savivaldybės administracija su mažąja bendrija 2022 m. balandžio mėn. sudarė sutartį dėl prekybos ir paslaugų teikimo vietos ne konkurso tvarka, nesant žemės sklypo dalies naudojimosi sutarties, pažeidžiant išduoto leidimo prekiauti sąlygas, bei neturint higienos paso, reikalingo viešųjų pirčių paslaugų teikimui.

Prokuratūros informacija