Pistoletą slėpė krosnyje

0
189

Vakar Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo ir Kriminalinės žvalgybos skyrių bei Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Šalčininkų rajone atliko kelias sankcionuotas kratas. Jos vykdytos tęsiant anksčiau pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos.

Kratos metu vienoje Šalčininkų rajone esančioje sodyboje pasieniečiai rado du, įtariama, neteisėtai laikytus ginklus ir šaudmenų. 23-ejų namo nuomininkas vieną ginklą slėpė namo krosnyje. Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Ginklus ir šaudmenis tirs ekspertai.

Kito kaimo sodyboje pasieniečiai sulaikė 28-erių Šalčininkų rajono gyventoją. Jam gresia atsakomybė už kontrabandos gabenimą.

Abu Šalčininkų rajono gyventojus pasieniečiai uždarė į areštinę.

Minėtos kratos – lapkričio 8 d. Varėnos pasienio rinktinės pareigūnų įvykdyto kontrabandos sulaikymo istorijos tęsinys. Tąkart Tribonių pasienio užkardos pareigūnai per sienos kontrolės sistemą vaizdo stebėjimo kameromis užfiksavo judėjimą Šalčininkų rajono Raudonbalio kaimo ribose. Buvo pastebėti žmonės Baltarusijos pusėje ir automobilis Lietuvos teritorijoje.

Į įvykio vietą nedelsiant atskubėję pasieniečiai blokavo kelius. Maždaug už kilometro nuo sienos buvo aptiktas automobilis „Mercedes Benz“, pažymėtas prancūziškais registracijos numeriais. Pasieniečiai organizavo vietovės patikrinimą. Kinologas su tarnybiniu šunimi pėdsakais sekė iki kelio, kur jie nutrūko.

Mašinos bagažinėje ir salone rasta 14 paketų, kuriuose buvo 4500 pakelių cigarečių „Fest“. Jie pažymėti baltarusiško pavyzdžio banderolėmis.

 

VSAT informacija