Planuojama, kad 2023 m. spalio mėnesį Elektrėnų savivaldybėje Vievyje duris atvers naujas 4,9 tūkst. kv. m ploto kompleksas, kuriame galės gyventi iki 160 senjorų

0
191

Investicijos į šį projektą siekia 9 mln. eurų, iš kurių 4,2 mln. eurų suteikė „Swedbank“. „Matome perspektyvą socialinės globos sektoriuje, kuris mūsų šalyje dar nėra išvystytas. Kylant žmonių pragyvenimo lygiui, didėja galimybės kaupti senatvei, todėl formuojasi kokybiškų priežiūros paslaugų vyresniame amžiuje poreikis. Tikime, kad mūsų partnerių „Baltcap“ vystomas projektas patenkins šį poreikį ir taps pavyzdžiu kitiems tokio tipo projektams ateityje“, – sako Antanas Sagatauskas, „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas.

Pasak A. Sagatausko, vertinant projekto perspektyvą buvo svarbi ir projekto vystytojo patirtis. „BaltCap“ fondas valdo 4 globos namus Estijoje, ir naujieji senjorų namai Vievyje bus vystomi pagal pasiteisinusį pavyzdį. Projekto sėkmę didina ir patraukli lokacija – senjorų kompleksas bus įsikūręs tarp dviejų didžiųjų šalies miestų Vilniaus ir Kauno.

„Swedbank“ yra aktualus ir tvarumo aspektas – naujas pastatas bus A++ energinio naudingumo, todėl išsiskirs itin mažomis eksploatacijos sąnaudomis, o jo poveikis aplinkai bus minimalus.

„Didžioji dalis vyresnio amžiaus žmonėms skirtos infrastruktūros Lietuvoje buvo sukurta dar sovietmečiu. Šalies gyventojams norime pasiūlyti ir modernią infrastruktūrą, ir kokybiškas priežiūros paslaugas pasitelkiant gerąją užsienio šalių praktiką“, – sako UAB Care NT 2 vadovas Jonas Zelba.

Anot jo, šiuo metu vien Vilniuje yra daugiau kaip 200 žmonių, kurie laukia galimybės apsigyventi senjorų namuose, o laukimo laikas dažnai siekia iki 6 mėnesių.

Care NT 2 statomuose Vievio senjorų namuose numatoma įrengti 58 vienviečius ir 51 dvivietį kambarį. Greta veiks sveikatingumo, fizinės reabilitacijos ir masažo erdvės, restoranas, skaitykla, grožio salonas, poilsio erdvės bei maldos kambarys. Lauke taip pat ketinama pasiūlyti įvairių veiklų: terasų stalo žaidimams, poilsiui, aktyvesniems senjorams – šiltnamį, pakeltas lysves daržininkystei, sodą su vaismedžiais ir vaiskrūmiais, plačiais pasivaikščiojimo takais, specialia sporto aikštele.

Architektams buvo keliamas uždavinys, kad gyventojams būtų patogiai prieinamos sveikatos paslaugos, būtų sudarytos galimybės skatinti bendravimą ir laisvalaikį bendrose erdvėse.

Kompleksas bus suskirstytas į zonas pagal svečių poreikius bei jų sveikatos būklę. Naujuosius senjorų namus projektavo įmonė „2L architektai“, generalinis rangovas bendrovė „Naresta“. Planuojama, kad statybos bus užbaigtos iki 2023 m. rugsėjo, senjorų namų veiklos pradžia – 2023 m. spalis.

Vievyje senjorų namų projektą įgyvendinančios įmonės akcininkai Lietuvoje valdo privačią slaugos ir reabilitacijos ligoninę „Gemma Sveikatos Centras“. Estijoje „Baltcap“ fondų valdytoja yra investavusi į senjorų namų tinklą „Pihlakodu“.