Planuojantys statybas Vilniaus rajone dar gali būti ramūs – naujo mokesčio vietos valdžia kol kas nerinks

0
438

Vakar nuotoliniu būdu vyko paskutinis šių metų savivaldybės Tarybos posėdis, kurio metu priimti aktualūs sprendimai, ruošiantis nuo sausio 1 d. įsigaliosiančio Infrastruktūros plėtros įstatymo įgyvendinimui. Jis tiesiogiai palies nekilnojamojo turto vystytojus. Naujasis įstatymas numato, kad privatiems statytojams bus sudarytos sąlygos prisidėti prie infrastruktūros plėtros – norintys vystyti statybą savivaldybės teritorijoje, turės mokėti tam tikras įstatymu numatytas įmokas, o savivaldybė savo ruožtu už jas galės pasirūpinti keliais, komunikacijomis ir pan.

Tarybos sprendimu, Vilniaus rajono infrastruktūros plėtros organizatoriaus funkcijos pavestos savivaldybės administracijai. Pastaroji turės planuoti, įgyvendinti ir finansuoti infrastruktūros plėtrą, taip pat nustatyti fizinių ir juridinių asmenų, valstybės ir savivaldos institucijų teises, pareigas ir atsakomybę procesuose, turės kompensuoti plėtros iniciatorių patirtas išlaidas prioritetinėmis numatytose plėtros teritorijose. Tarybos posėdyje pritarta, kad prioritetinės plėtros teritorija Vilniaus rajone bus laikoma Nemenčinės miestas.

Kadangi Vyriausybė dar nepatvirtino Savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos nustatymo metodikos (šiuo metu parengtas tik jo projektas), nuspręsta patvirtinti Vilniaus rajono savivaldybės infrastruktūros plėtros įmoką lygią nuliui ir jos nerinkti.