Plėšikas teismo sprendimo lauks už grotų

0
126

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorų prašymu, plėšimu Nemenčinėje įtariamam 27 metų jaunuoliui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Šis asmuo, anksčiau yra tris kartus teistas ir tik prieš metus baigė atlikti bausmę už labai sunkius nusikaltimus. Atsižvelgiant į tokią jo praeitį ir baiminantis, kad būdamas laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus, šį kartą teismo sprendimo už apysunkį nusikaltimą lauks suimtas.

Pirmadienio vakarą Vilniaus rajone apie 20.30 val. vyriškis, turėdamas tikslą pagrobti svetimą turtą, jėga stvėrė kuprinę moteriai nuo peties ir ją pagrobęs pasišalino. Įtariamasis tokiu būdu pagrobė apie 100 eurų vertės turtą, o policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo, pagal Baudžiamojo kodekso 180 str. 1 d.

Suimtasis 2013 m. būdamas vos septyniolikos už mažamečio prievartavimą, išžaginimą, nužudymą ir vagystę buvo nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. Atliekant bausmę šis asmuo teistas dar du kartus už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir nežymų sveikatos sutrikdymą. Atlikęs bausmę iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos išleistas lygiai prieš metus – praėjusių metų vasarį.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono PK pareigūnai, tyrimui vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Tas, kas panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti arba kitaip atimdamas galimybę nukentėjusiam asmeniui priešintis pagrobė svetimą turtą, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.