Plukdytus rūkalus kontrabandininkai užmaskavo žolėmis ir purvu

0
254

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai ties Druskininkų savivaldybės Gerdašių kaimu vaizdo stebėjimo įranga užfiksavo Nemuno srovės nešamą įtartiną objektą.

Maždaug valandą jį sekę pasieniečiai kartu su jiems talkinusiais Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais ir praktiką atliekančiu Pasieniečių mokyklos kursantu į upę nuleido motorinę valtį.

Įtartinas objektas į krantą buvo iškeltas už poros kilometrų nuo jo užfiksavimo vietos, ties Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimu.

Paaiškėjo, kad kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvą plukdė šešis tarpusavyje surištus ryšulius, kuriuose iš viso rasti 3 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“. Jie pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Kartoninės gamyklinės rūkalų dėžės buvo sandariai apvyniotos juoda polietileno plėvele, o ant jų viršaus užmesta žolių ir purvo. Rastas ir GPS prietaisas, kuris kontrabandininkų bendrininkams Lietuvoje būtų padėjęs aptikti tikslią atplukdyto krovinio vietą. Neabejojama, kad tuo atveju, jei rūkalai pasiektų jų laukusius nusikaltėlius, cigaretės tuoj pat būtų gabenamos ir slepiamos Lietuvos teritorijos gilumoje, o vėliau realizuojamos vietinėje juodojoje rinkoje.

Panašių gudrybių kontrabandininkai griebiasi ir šaltuoju metų laiku. Žiemą tarpusavyje surištos cigarečių pakuotės su svoriu yra panardinamos į vandenį, o ant viršaus užmetama sukietėjusio sniego ar ledo gabalų, kuriais bandoma imituoti srovės nešamas ledo lytis.

Trečiadienį rastojo krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra beveik 11 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

VSAT informacija