Po kraupios nelaimės – rekomendacijos

0
281

Vakar  Širvintų rajone, Jauniūnų seniūnijoje,  Krūmėniškių kaime, esančiame tvenkinyje nuskendo šešiametė mergaitė.

„Sunku apie tai kalbėti  kūnas… Mergaitės maudėsi tvenkinyje. Mama  buvo kieme, ji trumpam nuėjo į šiltnamį.  Kai iš jo išbėgo, dukra jau buvo po vandeniu. Netrukus jos gelbėti atskubėjo tėvas ir kaimynai. Mergaitės kūnas buvo rastas trijų metrų gylyje“, – pasakoja Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, rugpjūčio mėnesį vanduo nusinešė 20 žmonių gyvybių. Vien šį savaitgalį ugniagesių narai ištraukė 6 žmonių kūnus.  Šiais metais vandens telkiniuose jau nuskendo 121 žmogus, tarp jų 6 vaikai.

Ką būtina padaryti, kad išvengtume  vaikų žūčių vandenyje? Privalu nuolat ir iš arti juos stebėti, jei jie yra prie vandens ar vandenyje.

Vaikas nuskęsti gali ir per keliolika sekundžių, todėl mažamečių skendimų rizika yra itin didelė.

Niekada nepalikime vaikų saugoti vyresniems vaikams, nes jie gali būti ne tokie atidūs ir atsakingi kaip suaugusieji.

Vaikai turėtų maudytis tik su gelbėjimosi liemenėmis, o vaikams iki 5 metų amžiaus rekomenduojama dėvėti specialias liemenes, turinčias galvos atramas.

Vaikams  būtina paaiškinti saugaus elgesio vandenyje taisykles, jas pravartu nuolat priminti.

Beje,  prie namų esančius atvirus vandens telkinius ir baseinus reikėtų aptverti ne mažesne nei 120 cm tvora su rakinamais ar kitaip tvirtai uždaromais varteliais.