Pokyčiai prie sienos su Baltarusija: po kaimus vaikšto afrikiečiai, vilkikų eilė nuo Medininkų iki Savičiūnų, o šalies muitininkai žada ilgesnes patikras pigių degalų parsivežti važiuojantiems tautiečiams

0
199

Vykstančius iš Lietuvos sostinės link Medininkų pastarosiomis dienomis bene labiausiai galėjo nustebinti kelių kilometrų sunkvežimių, kurie užėmė vieną kelio Vilnius – Minskas eismo juostą, eilė. Judėjimas minėtąja trasa pasienio ruože apsunkintas dėl sumenkusios galimybės prasilenkti. Be to, negalinčių pajudėti transporto priemonių vairuotojai važiuojamąja dalimi vaikšto tarsi automobilių stovėjimo aikštelėje, o ne kaip kelyje, kuriame leistinas greitis – 90 km per valandą.

Apie tai, kad kelis kilometrus teks judėti ekstremaliomis sąlygomis vairuotojų neinformuoja jokie įspėjamieji ženklai, išskyrus ant sunkvežimio veidrodžių užkabintas šviesą atspindinčias liemenes.

Pabėgėliai laukia autobusų

Kita naujiena pasienyje – laisvai vaikštinėjantys tamsaus gymio asmenys. Kai kuriose gyvenvietėse jie jaučiausi itin laisvai – matyti, jog žino, kur išsiruošė ir tiesiog spinduliuoja pasitikėjimu bei puikia nuotaika. Moterys afrikietės, autobusų stotelėse su brangiais mobiliaisiais telefonais darosi asmenukes ir atvirai demonstruoja kažkam supakuotas dovanas.  Panašiai elgiasi ir kažkur marširuojantys vyrai. Jie taip pat iš rankų nepaleidžia išmaniųjų įrenginių ir nuolatos su jais tvarko kažkokius reikalus.

Vietiniai gyventojai tvirtina, kad atvykėliai kol kas jokių rūpesčių nekelia, tačiau kaip bus vėliau – nežinia. Atvirai vaikštinėjantys pasirodė visai neseniai.  

Keliaujantiems pigių degalų ir cigarečių į Baltarusija – griežtesnės muitinės patikros procedūros

Atsižvelgiant į galimas kontrabandos rizikas muitinės pareigūnai dar kartą žada griežtinti vykstančiųjų į Baltarusiją lengvųjų automobilių patikrą. Teigiama, jog privačių keleivių srautai nemažėja.

„Esame priversti skirti daugiau laiko lengvųjų automobilių patikrai, nes stebime tendenciją, kad kai kurie Lietuvos piliečiai važiuoja į Baltarusiją po keliolika kartų per mėnesį. Vertiname tai, kaip nelegalaus verslo riziką. Lengvųjų transporto priemonių, vykstančių per sieną į Baltarusiją, skaičius išaugo nuo kelių iki dešimties kartų, suprantama, taip drastiškai pasikeitęs lengvųjų automobilių srautas ir griežtesnės muitinės patikros procedūros ištęs laukimo eilėje laiką, todėl vykstančiuosius į Baltarusiją raginame būti tam pasirengusius“, – sako Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas.