Policija, kurios beveik nesimato: kaip sekasi?

0
213

Lietuvos pasiekimai, mažinant avarijų skaičių keliuose, daro įspūdį Europos komisijai. Tačiau Vilniaus apskrityje daugėja plėšimų, įvykdomų prieš moteris ir vaikus bei nusikaltimų, susijusių su akcizinėmis prekėmis. Apie tai Briuselis informaciją kol kas tik renka. Panašu, jog padarytos išvados vėliau kai kuriems Lietuvos pareigūnams pakirs kelius.
Vien per parą policija Šalčininkų ir Ukmergės rajonuose uždarė du nelegalius „naminės” fabrikėlius. Be to, didėja pasieniečių bei muitininkų sulaikomi kontrabandinių cigarečių kiekiai.
Akivaizdu, jog kai kur mūsiškiams sekasi visai neblogai, o kitur – nelabai. Ir dėl to, panašu, jog policininkai beveik nekalti. Tiesiog sumanyta, kad jie turi pėsčiomis beveik nebepatruliuoti. Tik – su mašinomis, kuriose gerai veikia kondicionierius. Kol pareigūnų algos buvo mažesnės, o transporto priemonės paprastesnės, moterys ir vaikai buvo skriaudžiami kiek mažiau.
Žinoma kliūdavo, bet tikrai ne tiek.
Viskas su policija būtų gerai, bet kol kas Vilniuje toks jos veiklos modelis dar tobulintinas ir naujoji Vidaus reikalų ministrė – lenkiškos politinės jėgos deleguota – Rita Tamašunienė galėtų prie to ženkliai prisidėti.

Taip pat stebimas ir visiškai naujas reiškinys – didmiesčių gyventojai vis dažniau fiziškai priešinasi teisėtiems policininkų reikalavimams.