Policija praneša apie sostinėje sukčių auka tapusią senolę: dar labiau siautėja kituose šalies didmiesčiuose

0
184

Vilniuje, I. Kanto gatvėje, telefoniniai sukčiai, prisistatę policijos pareigūnais, apgaule iš 87-erių vilnietės išviliojo 900 Eur. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šią savaitę labiausiai nuo tokių nusikaltėlių nukentėjo 76-erių palangiškė. Ji neteko net  22 100 Eur. Moteris sulaukė nepažįstamojo, prisistačiusio kriminalinės policijos pareigūnu skambučio. Sukčius nurodė, kad moters gauta pensija neva išmokėta netikrais pinigais ir reikia juos patikrinti. Dar kalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui, moteris padavė savo santaupas.

Todėl policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budriais, neskubėti. Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:

  1. Pareigūnai, socialiniai darbuotojai ar banko atstovai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
  2. Sulaukę tokio skambučio drąsiai nutraukite pokalbį telefonu.
  3. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
  4. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
  5. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.

Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jeigu kyla įtarimas, kad skambina ar prašo įsileisti sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.