Potraukis prekiauti naminuke neįveikiamas

0
113

Šalčininkų rajono policijos pareigūnai ne kartą lankėsi pas Eišiškių gyventoją (gimusią 1969 m.), vietiniams žinomo „taško“ savininkę – lapkričio 30 d. čia pareigūnai užfiksavo eilinį prekybos namine degtine atvejį, o kratos metu slėptuvėje, užkastame sniege, rado keliolika litrų naminės degtinės. Pareigūnai jau ketvirtą kartą moteriai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str.).

Paskutinė teismo paskirta bausmė įsiteisėjo rugsėjo 7 d. – už sistemingą nelegalią prekybą alkoholiu jai skirta 17 parų arešto. Tačiau bausmės jai jokio poveikio nedaro – pastaroji savo verslo neatsisako, tik keičia prekybos alkoholiu taktiką, naudoja vis naujas slėptuves, neparduoda alkoholio nepažįstamiems.

Nelegalios prekybos alkoholiu ,,triuškinimas“ sumažino alkoholio prieinamumą Šalčininkų rajone, trečdaliu sumažėjo ir smurto artimoje aplinkoje atvejų, mažinama žala šalies ekonomikai, nes nelegalūs prekeiviai mokesčių nemoka, o alkoholis net už maisto produktus socialiai remtinoms šeimoms yra platinamas nepasiturintiems gyventojams. Siekdami išvengti atsakomybės, prekeiviai priklausomybe alkoholiui turintiems asmenims siūlo išgerti ,,prekybos vietoje“.

Kova su nelegalia alkoholio prekyba pareigūnams primena ,,,Sizifo darbą“, tačiau policija rankų nenuleidžia – turėdama gyventojų pasitikėjimą, kovą su nelegalia alkoholio prekyba Šalčininkų rajone ir toliau laikys prioritetine.

Šalčininkų r. policija ir toliau tikisi glaudaus bendradarbiavimo su vietos gyventojais nustatant ir išaiškinant nelegalios prekybos alkoholiu atvejus bei prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus panašaus pobūdžio teisės pažeidimus pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112, www.epolicija.lt arba telefonu 8 7 00 60000.