Požeminiai konteineriai pranoks įprastinius

0
465

Vilniuje viena po kitos dygsta naujos požeminių atliekų konteinerių aikštelės: penkiskart didesnis tūris ir 1, 75 m siekiantis gylis, mažiau triukšmo aptarnaujant, daugiau vietų automobiliams statyti, išdėstymas leidžia geriau išrūšiuoti, mažos konteinerio priežiūros išlaidos ir kt. – visa tai reiškia dar ir pigesnę, sklandžiai veikiančią, tvarką užtikrinančią sistemą.
Savivaldybės Tarybos salėje vakar vilniečiams pristatyti pusiau požeminių ir požeminių konteinerinių aikštelių privalumai, kaip buvo parenkamos vietos joms įrengti, analizuoti atskirų aikštelių atvejai.
Diskusijoje su vilniečiais dalyvavo savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“, Savivaldybės Atliekų tvarkymo programos specialistai, vežėjų atstovai.
„Norėtųsi, kad Vilnius džiaugtųsi, kad sistema atsinaujina,“ – sakė Jurgita Petrauskienė, UAB „VSA“ direktorė, pristatydama Suomijos ir Švedijos geruosius pavyzdžius, faktus, paremtus atliktais moksliniais tyrimais.
Pristatymo metu vilniečiai galėjo įsitikinti požeminių konteinerių privalumais: į juos patenkančios atliekos saugiai izoliuojamos nuo aplinkos ir iki ištuštinimo būna žemesnėje temperatūroje (6° C – 8° C) – lėčiau genda, neskleidžia blogo kvapo ir mažiau teršia aplinką. Dėl didelės konteinerių talpos ir įrengimo specifikos jų neįmanoma stumdyti ar vartyti, iš jų taip pat labai sudėtinga ištraukti jau įmestas atliekas – tai užtikrina estetišką konteinerių aikštelės aplinką bei sveikatai saugią prieigą.
Iki 2020 m. planuojama įrengti 780 tokių aikštelių, kurios užtikrins švarą ir tvarką visame mieste ir bus integruotos į bendrą atliekų tvarkymo sistemą. Prasidėję atliekų tvarkymo sistemos pokyčiai turi aiškų tikslą – švarus miestas, sklandžiai veikianti ir miestiečiams kuo mažiau kainuojanti sistema. 85 proc. visų požeminių konteinerių pirkimų finansuojama ES lėšomis. Visam požeminių konteinerių tinklui mieste įrengti prireiks apie 10 mln. Eur.