Pradedama kampanija, kurios tikslas paskatinti vilniečius deklaruoti savo gyvenamąją vietą sostinėje

0
218

Skaičiuojama, jog Vilniuje 62 tūkst. žmonių prisiregistravę kitose savivaldybėse, o miestas dėl to  kasmet netenka apie 28 mln. Eur. Šiuo metu savo gyvenamąją vietą sostinėje yra deklaravę 565 tūkst. vilniečių. Tačiau iš tiesų gyventojų yra kur kas daugiau: poliklinikose prisirašę 627 tūkst. pacientų, kurie realiai gyvena ir susirgę gydosi Vilniuje.

„Visi Vilniaus mieste gyvenantys, tačiau savo gyvenamąją deklaravę kituose miestuose, gali laisvai naudotis visomis socialinėmis paslaugomis – gydytis, leisti vaikus į darželius, mokyklas, važiuoti naujausiu viešuoju transportu, plaukioti naujuose baseinuose ir pan. Tačiau tik sostinėje savo gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai prisideda prie miesto infrastruktūros gerinimo.
Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos miesto plėtrai: tiesiamos naujos gatvės, diegiamos inovacijos, statomi baseinai ir sporto aikštynai, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomi parkai, statomi darželiai ir mokyklos. Atnaujinta miesto infrastruktūra naudojasi visi Vilniaus gyventojai bei miesto svečiai“, – rašoma pranešime spaudai.