Praneša jog, Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse pritarta mažesnėms vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainoms. Tačiau kai kur jos išlieka labai aukštos

0
216

Pagal spalio pabaigoje Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateiktus duomenis, vilniečiai už vieną kubinį metrą mokės maždaug iki 1,4 Eur, tuo tarpu Nemenčinės seniūnijos gyventojai – apie 2,4 Eur, o Juodšilių – beveik 2 Eur.

„Vilniaus vandenys” turi kitokią versiją. Jie sako, jog vidutiniškai 13 proc. mažina daugelį pagrindinių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų. O mažėjimas jau čia pat – nuo 2019 metų vasario 1 dieną.

„Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams paslaugų kaina mažėja apie 11 proc., gyvenantiems individualiuose namuose – apie 13 proc. Kainos trauksis ir bendrovės verslo klientams – įmonėms geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažės vidutiniškai 14 proc.

Mėnesinė pardavimo kaina daugiabučiuose gyvenantiems klientams, turintiems nuosavus vandens apskaitos prietaisus, padidėja 5 euro centais ir sudarys 0,68 euro, o individualiuose namuose pakyla 4 euro centais iki 0,77 euro. Jei klientų namuose skaitiklius įrengė ir prižiūri bendrovė „Vilniaus vandenys“, mėnesinė pardavimo kaina daugiabučiuose namuose padidės 8 euro centais ir sieks 1,08 eurą, o individualiuose namuose – 9 euro centais iki 1,26 euro.
Skaičiuojama, kad daugiabutyje gyvenanti šeima, suvartojanti 5 m3 vandens per mėnesį, šiuo metu už „Vilniaus vandenų“ paslaugas moka 7,8 euro, o po kainų sumažinimo mokės 6,88 euro. Atitinkamai, individualiame name gyvenantys bendrovės klientai, kurie per mėnesį sunaudoja apie 10 m3 vandens, įsigaliojus naujoms kainoms, per mėnesį sutaupys 1,81 euro.

2019 m. vasario mėnesį deklaruotiems geriamojo vandens skaitiklių rodmenims jau bus taikomos naujos kainos.
Paskutinį kartą „Vilniaus vandenų“ kainos bendrovės iniciatyva buvo mažintos praėjusių metų spalį. Tuomet paslaugų kainos vidutiniškai susitraukė apie 20 proc. „Vilniaus vandenų“ klientai už vandentvarkos paslaugas jau dabar moka mažiausiai Lietuvoje“, – rašoma bendrovės pranešime.