Apie tai skelbiama Rusijos valstybinės įmonės „Rosatomo“ („Росатом“) generalinio direktoriaus Aleksėjaus Lichačiovo (Алексей Лихачев) pranešime.
„Jūs, žinoma, girdėjote apie tai, jog 15-kai rusų, kovo pabaigoje atvykusių į Baltarusijos atominės elektrinės statybas, buvo fiksuota teigiama reakcija į pirmą COVID-19 testą. Pranešu, jog antrasis testas visiems buvo neigiamas. Dabar laukiame trečio testo rezultatų. Aišku, visi jie – karantinuoti“, – kalbėjo A. Lichačiovas.
Jis taip pat pasidalino informacija, jog „Rosatomas“ į Gardino srities, kuriai ir priklauso Astravas, medicinos įstaigas atgabeno 50 tūkst. apsauginių kaukių. Dalis jų išgabenta į Astravo miestelį.
A. Lichačiovas dar kovo 27 d. džiaugėsi, jog “Rosatomas” kaip niekas kitas gerai pasirengęs infekcijų protrūkiui ir joks koronavirusas jo vadovaujamai kompanijai nekelia jokios grėsmės.
Pareigūno teigimu, „Rosatomas“ yra pasirengęs imtis veiksmų, kad net pandemijos akivaizdoje įvykdytų visus savo sutartinius įsipareigojimu.
Kada bus įjungta šalia Vilniaus pastatyta atominė, kol kas neskelbiama. Manoma, jog pirmas blokas bus įjungtas dar šiais metais.
Tuo trapu Lietuvoje ir vėl keliamas klausimas dėl valdžios gebėjimo tinkamai pasirengti įvairioms ekstremalioms situacijoms.


