Prasideda padangų keitimo vajus

0
208

Kai kuriuose Vilniaus rajono automobilių servisuose jau formuojasi gyvos eilės, o kelininkai praneša, kad praėjusią naktį barstė viadukus ir tiltus autostradose nuo sostinės iki Klaipėdos ir Panevėžio.

Daugelyje vietų vieno rato montavimas kainuoja nuo 5-ių Eur, tačiau daug kur ir pigiau, ir brangiau. Pigiausiai Vilniuje padangas galima pasikeisti – visas 4-ias – už 14 Eur, o brangiausiai – už 50 Eur. Tačiau visi meistrai tvirtina, jog šios paslaugos kaina nuo pavasario nepakito.

Smarkiai populiarėjanti paslauga – kai meistras pats atvyksta tiesiai pas klientus į kiemus su visa įranga, kuri sumontuota mikroautobusuose. Laikinojoje sostinėje tokie meistrai už vieno rato permontavimą prašo nuo 3 Eur, Vilniuje nuo – 3,5 Eur. Paslaugos teikėjai atvažiuoja, jei reikia aptarnauti bent dvi mašinas. Toliau nuo centro – būtina surasti šešias. Taip pat paslaugos teikėjai nekreipia jokio dėmesio ar ratlankiai skardiniai, ar lengvo lydinio – kaina vienoda.

Prieš keletą metų ratų montavimas kliento kieme išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje.

Šį rytą buvo barstomi tiltai, viadukai ir slidūs ruožai magistraliniuose A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) ir A2 (Vilnius-Panevėžys) keliuose bei kelyje Nr. 196  (Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis). Vykdant patrulinę apžiūrą paaiškėjo, kad tiltai pradėjo trauktis plonu ledu. Patrulinės apžiūros metu oro temperatūra buvo nukritusi iki 0 laipsnių, danga buvo drėgna, kas sudarė sąlygas formuotis ledui. Ruožai barstyti nuo 6 val. iki 8 val.