Prekių krepšelis tarp didmiesčių pigiausias Vilniuje, tačiau per metus jis taupesnis beveik 10 Eur

0
172

Skelbiami protu nesuvokiami duomenys – aiškėja, jog Lietuvoje per metus maistas atpigo maždaug trečdaliu. Pernai tuo pačiu metu svarbiausiems produktams išleisdavome apie 40 Eur, o šiais metais – apie 30 Eur.

Kaip pranešama, vartojimo prekių krepšelį iš penkių didžiųjų šalies miestų pigiausiai gali įsigyti vilniečiai, o brangiausiai – Klaipėdos gyventojai.

Buvo palygintos kainos penkiuose prekybos tinkluose – „Maxima“, „Lidl“, „Rimi“, „Iki“ bei „Norfa“.

Gruodžio pradžioje atliktas tyrimas rodo, kad tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyruoja nuo 23,56 iki 28,14 Eur.

Pigiausiai galima apsipirkti „Lidl“ ir „Maximoje“, kur krepšelis vidutiniškai kainuoja apie 23,56 Eur, „Norfoje“ – 24,79 Eur, „Iki“ – 25,03 Eur, o brangiausiai krepšelis kainuotų „Rimi“ – 26,68 Eur.

Pigiausiai krepšelį gali įsigyti vilniečiai – už 24,37 Eur, o daugiausiai – klaipėdiečiai – už 25,39 Eur.

Tyrimui pasirinktas 23-jų dažno vartojimo prekių krepšelis: bananai, obuoliai, grikių kruopos, ryžiai, juodoji arbata, koldūnai su mėsa, vanilinis varškės sūrelis, šviesus alus, malta kiauliena ir kiti produktai.

Prieš metus skelbta, jog vartojimo prekių krepšelį pigiausiai Lietuvoje gali įsigyti taip pat prekybos tinklų „Lidl“ ir „Maxima“ pirkėjai. Kainos tada lygintos tuose pačiuose prekybos tinkluose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Tų pačių prekių krepšelio kaina tada svyravo priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo: pigiausiai prekių krepšelį galima buvo įsigyti Kauno „Maximos“ pirkėjams – už 37,55 Eur, o brangiausiai – Panevėžio „Rimi“ pirkėjams – už 44,85 Eur.

Kainų skirtumai per metus laiko – iškalbingi. Be detalesnės analizės – nesuvokiami ir leidžiantys kvestionuoti tyrimo rezultatus…