Premjerė I. Šimonytė: Juozas Lukša-Daumantas – laisvės kovotojo simbolis

0
435

Šie metai paskelbti partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais, rugpjūčio 10 dieną sukako 100 metų nuo šio legendinio laisvės kovų dalyvio gimimo. Ši data šiandien paminėta Prienų rajone, Juodbūdžio kaime, kuriame gimė žymus partizanas.

„Juozas Lukša-Daumantas gali būti vadinamas laisvės kovotojo simboliu. Jo gyvenime regime sudėtingus iššūkius, skaudžias netektis, pareigos Tėvynei iškėlimą prieš asmeninio saugumo ir komforto siekį. Kita vertus, Juozo Lukšos-Daumanto meilės laiškai yra svarbus priminimas, kokias vidines dilemas jam teko spręsti. Laisvės kovos karžygys buvo išduotas ir nukautas. Tačiau tai, kad šiandien gyvename laisvoje Lietuvoje, apie kurią jis svajojo, prisimename jį ir lenkiame galvą prieš jo meilę laisvei, akivaizdžiai liudija, kad jis, o ne išdavikai ir okupantai, laimėjo laisvės kovą“,  – sako Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė.

Renginio metu vyko pokalbiai apie J. Lukšos asmenybę ir jo vaidmenį rezistencinio pasipriešinimo judėjime, laiškų skaitymai iš netrukus pasirodysiančios knygos „Apie anuos nepamirštamus laikus: Nijolės Bražėnaitės ir Juozo Lukšos susirašinėjimas“.