Prie Seimo rūmų įvyko iškilminga rikiuotė

0
249

Minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės. Nepriklausomybės aikštėje išsirikiavo visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos – Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės.

„Prieš keletą dienų minėjome 29-erius metus nuo Sausio 13-osios įvykių. Tądien žmonių, kaip ir šiandien Jūsų, niekas nevarė ir neliepė per prievartą ginti šalies rizikuojant sveikata ir gyvybe. Kartu su laisvės, nepriklausomybės dvasia, Sausio laužų šviesoje, užgimė Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Sava valia, pasiryžimu ir vienybe kariai savanoriai išsaugojo tai, dėl ko visada liksime jiems dėkingi. Manau, kad šalies stabilumas, ramybė joje ir šviesi ateitis labiausiai priklauso nuo kiekvieno Lietuvos žmogaus, nuo vidinio suvokimo, kad rytojus – mūsų visų rankose“, – ceremonijoje kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Tradiciškai istoriniu kalaviju apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, padėtos gėlės prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo.

29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės KASP patrankos nuaidėjo salvės Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas.

Nuotrauka – gr. Michail Lysenko