Šalčininkų rajone pasieniečiai prie valstybės sienos su Baltarusija aptiko 1 200 pakelių cigarečių ir sulaikė jų susirinkti atėjusį jauną Anykščių rajono gyventoją

0
83

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai, tarp kurių buvo ir kinologas su belgų avigane Diabola, vykdė tarnybą prie Tausiūnų kaimo (Šalčininkų r.). Žvalgydami vietovę, pasieniečiai miške, maždaug už 100 m nuo valstybės sienos, aptiko keturis žalsva polietileno plėvele aptrauktus ryšulius. Netoli radimvietės VSAT pareigūnai surengė pasalą.

Pasieniečių kantrybė pasiteisino – susirinkti ryšulių prisistatė jaunas vyras. Prisipažino esąs 20-metis anykštėnas, atėjęs pasiimti baltarusiškų rūkalų siuntos Rastuose ryšuliuose buvo 1 200 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT pareigūnai nustatė, kad cigarečių nešikas pasienio ruože atsidūrė be asmens tapatybės dokumento ir valstybės sienos apsaugos zonoje buvo, nors nėra įtrauktas į asmenų, turinčių tokią teisę, sąrašą.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką anykštėnui pradėta administracinė teisena. Vaikino laukia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą – įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Neteisėtai gabentos cigaretės laikinai saugomos Purvėnų pasienio užkardoje.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija