Prie Vilniaus oro uosto ir prekybos centrų „Ikea“, „Decathlon“ ir „Nordika“ įsikūrusiame „Vikingų verslo slėnyje“ patvirtinti pirmojo etapo statybų užbaigimo darbai. Dar iki jų pabaigos naujasis daugiafunkcių komercinių patalpų su sandėliais projektas pritraukė tokius nuomininkus kaip „Ramirent“, „Ottensten“, „Wurth“, „JCDecaux Lietuva“ ir kitus. Jau iki rudens duris atversiančiame projekte, kurį vysto bendrovė VPH, įsikurs per dešimt įmonių.
„Projektas jau subūrė nemažą verslo bendruomenę, kuri toliau plečiasi ir dar labiau paspartins pietinės Vilniaus dalies plėtrą. Ši Vilniaus miesto teritorija dėl išvystytos transporto infrastruktūros verslui yra išties palanki, todėl jau planuojame ir antrąjį projekto etapą. Jo metu 3 ha ploto sklype ketiname pastatyti dar 2-3 objektus, orientuotus į prekybinę funkciją. Šiuo metu kuriama projekto antrojo plėtros etapo koncepcija, kurią iki rugsėjo planuojame pristatyti visuomenei“, – sako VPH grupės partneris ir bendrovės „Vikingų verslo parkas“ vadovas Artūras Šukys.
Užbaigtą statyti kompleksą sudaro trys pastatai su lengvai skirtingų įmonių poreikiams pritaikomomis patalpomis. Jose gali būti įrengiamos ekspozicinės, prekybos ir sandėliavimo erdvės. Standartinis patalpų plotas siekia 290-390 kv. m, tačiau esant poreikiui jas galima jungti ir sukurti iki 750 kv. m ploto erdves. Pavyzdžiui, iki šiol didžiausias verslo slėnio nuomininkas, Danijos kapitalo bendrovė „Ottensten“, prekiaujanti kalimo įranga, tvirtinimo elementais, sandarinimo priemonėmis ir kitomis statybos, baldų bei pakavimo pramonės medžiagomis, išsinuomojo 1100 kv. m ploto patalpas.
Projekto nuomos partnerės, bendrovės „Colliers Baltics“, Investicijų ir industrinio nekilnojamojo turto departamento vadovas Lietuvoje Regimantas Kacevičius sako, čia įsikuriančioms įmonėms labiausiai imponuoja projekto lokacija. Šalia yra įsikūrę iš daugelio miesto vietų nesunkiai tiek privačiu, tiek viešuoju transportu pasiekiami populiarūs ir didelius lankytojų srautus sutraukiantys prekybos centrai. Visai greta yra ir tarptautinis Vilniaus oro uostas.
„Įmonės taip pat vis didesnį dėmesį skiria darbuotojų komforto užtikrinimui. Ši tendencija šiandien stebima ne tik biurų, bet ir prekybos bei sandėliavimo patalpų segmente. Kitas nuomininkams svarbus faktorius neabejotinai yra patalpų tinkamumas konkrečios įmonės veiklai ir mažos eksploatacijos sąnaudos. Apie pastarąjį aspektą verslai daugiau galvoti pradėjo užklupus energetikos krizei, kurios metu kai kurių įmonių patalpų išlaikymo kaštai tapo didesni nei nuomos. Be to, aktuali ir tvarumo tema. Tad šiandien įmonės siekia sumažinti rizikas ir rinktis energiniu bei verslo procesų požiūriu pačias efektyviausias patalpas, kartu leidžiančias užtikrinti maksimalų komfortą darbuotojams “, – sako R. Kacevičius.
„Vikingų verslo slėnio“ pastatai yra A++ energinio naudingumo klasės ir turi modernius inžinerinius sprendimus, todėl nuomininkams leis užtikrinti žemus patalpų eksploatacijos kaštus. Kiekviena verslo parke įsikūrusi įmonė gali naudotis atskiru įėjimu klientams ir vartais prekių pristatymui. Visos nuomojamos patalpos turi sandėliavimo ar prekybinės paskirties erdvę, atskiras mažesnio ploto prekybos ekspozicijai pritaikytas patalpas su antresole, kurią paprasta paversti biuro patalpoms. Šalia pastatų komplekso įrengta 230 vietų antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė.
„Vikingų verslo slėnį“ projektavo architektūros studija „313 Architects“. Generalinis projekto rangovas – „Baltijos plienas“, patalpų nuomos klausimais rūpinasi „Colliers Baltics“.