Prieglobsčio prašytojų iš Irano šeimą uzbekai galimai neteisėtai vežė į Vakarų Europą

0
122

Pasieniečiai Panevėžio rajone pirmadienio vakare sulaikė du Uzbekistano Respublikos piliečius, kurie iš Latvijos per Lietuvą vežė šeimą iš Irano. Pora su dviem mažamečiais vaikais Latvijos Respublikoje buvo gavusi prieglobsčio prašytojų statusą, tačiau galimai keliavo į Vakarų Europą.

Sausio 16-osios vakarą Ūtos kaime (Panevėžio raj.) Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiai kartu su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais patikrino į degalinės teritoriją įvažiavusius automobilius „Ford Mondeo“ ir „Kia Ceed“ latviškais registracijos numeriais. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad jais galimai yra gabenami neteisėti migrantai.

Automobilius vairavo 21-erių ir 23-ejų metų Uzbekistano piliečiai. Vienas jų turėjo išduotą Latvijos nacionalinę vizą, o kitas – leidimą šioje šalyje gyventi. Automobiliu „Kia Ceed“kaip keleiviai vyko 34-erių ir 38-erių metų iraniečiai sutuoktiniai su dviem mažamečiais vaikais. Iraniečių šeima yra oficialiai pasiprašiusi prieglobsčio Latvijos Respublikoje, pateikė toje šalyje išduotus laikinus užsienio tapatybės patvirtinimo dokumentus.

Įtariama, kad kitu automobiliu vykęs Uzbekistano pilietis lydėjo neteisėtus migrantus gabenusį draugą.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Uzbekistano piliečiai sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Šeima iš Irano apgyvendinta prieglobsčio prašytojų patalpose VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje ir po tyrimo aplinkybių patikslinimo bus perduota Latvijos pasieniečiams.

Prokuratūros informacija