Prieš teismą stoja pigesnių statybinių medžiagų tiekėjas

0
270

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Julija Jolita Kryževičienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinamas keleto įmonių vadovas. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad D. P., įgijęs asmenų pasitikėjimą, jiems, įtariama, prižadėdavo pigesnių statybinių medžiagų, tačiau, gavęs apmokėjimą, statybinių prekių visai nepristatydavo arba pristatydavo tik dalį jų, už gerokai mažesnę sumą. Šioje byloje buvo tiriama 19 nusikalstamų veikų epizodų, nukentėjusiais pripažintas 21 asmuo. Iš D. P. vadovautų įmonių ketinę pirkti pigesnes statybines medžiagas, asmenys prarado nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių eurų. Visi nukentėjusieji teismui pateikė civilinius ieškinius dėl žalos atlyginimo.

Jau anksčiau kelis kartus už turto pasisavinimą, sukčiavimą ir aplaidų apskaitos tvarkymą teistam vyrui teismas skyrė griežtą kardomąją priemonę – suėmimą.

Nukentėję asmenys yra iš įvairių šalies vietovių, tad ikiteisminiai tyrimai iš pradžių buvo atliekami rajonų policijos komisariatuose, o tik vėliau prijungti prie Vilniaus miesto Antrojo policijos komisariato atliekamo tyrimo, kuriam vadovavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.