Prižiūrėtą Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę planuojama griauti ir statyti naują

0
56

Kalino kaime iškils modernus trijų aukštų pastatas, kuriame tilps ne tik daugiau lovų pacientams, bet ir bus išplėstas paslaugų spektras.

Pirmame aukšte projektuojamas ilgalaikio apgyvendinimo skyrius su techninėmis patalpomis, dienos užimtumo centras su šešiomis lovomis, keturi gydytojų kabinetai, darbo vieta ambulatorinės slaugos paslaugų namuose teikimui ir priėmimo skyrius. Antrame aukšte įsikurs mažiausiai savarankiškų asmenų priežiūros ir asmenų, sergančių Alzheimerio liga/demencija skyrius su dvidešimt keturiomis lovomis, personalo bei techninės patalpos. Trečiame aukšte planuojama įrengti mažiausiai savarankiškų asmenų priežiūros skyrių su dvidešimt lovų ir personalo kabinetais.

Šiuo metu Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje gali būti teikiamos gydymo, slaugos ir kitos minimalios sveikatos būklės palaikymo paslaugos tik 27 pacientams. Planuojamame statyti pastate numatoma šešiasdešimt tokių vietų, skirtų pacientams.

Visas projektuojamas gydymo paskirties pastatas ir aplinka bus pritaikyta žmonėms su negalia. Šalia modernios gydymo įstaigos taip pat bus įrengtos automobilių parkavimo vietos, elektromobilių įkrovimo vietos. Visa 4 400 kv. m. palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės  teritorija bus apsodinta medžiais, čia planuojama įrengti pėsčiųjų takus, pravažiavimus, lauke planuojamos rekreacinės erdvės.

Šiuo metu Vilniaus rajone iš viso veikia keturios Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, tai yra VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos padaliniai Juodšiliuose, Šumske ir planuojamas tvarkyti padalinys Kalino kaime (Riešės sen.) bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė Nemenčinėje (VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos padalinys).

Vilniaus rajono savivaldybės informacija