Prokuratūra teismui perdavė bylą, kurioje daugiau nei pusšimtis asmenų nukentėjo nuo apsišaukėlio prekybininko langais: nuostoliai nuo kelių šimtų iki kelių tūkst. Eur

0
358

Prokuroras Rytis Ivanauskas surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu ir dokumentų klastojimu kaltinamas sostinės gyventojas M. V.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad M. V., galimai siekdamas apgaule įgyti svetimą turtą, su plastikinių langų pirkėjais sudarydavo sutartis, tikėtina, iš anksto žinodamas, kad neketina vykdyti sutarčių sąlygų. Sutartis jis pasirašydavo atstovaudamas vienai įmonei, dažnai išgalvoto asmens pavarde, puikiai žinodamas, kad toks asmuo neegzistuoja. Plastikinių langų pirkėjų jis ieškodavo siūlydamas mažesnę kainą ar skelbdamas informaciją apie akcijas. Tyrimo duomenimis, pagal pasirašytą sutartį gavęs išankstinį apmokėjimą, M. V. langų nepristatydavo ir nesumontuodavo. Manoma, kad tokia nusikalstama veika M. V. užsiėmė nuo 2018 m. kovo iki spalio mėn., kai buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
Šioje byloje nukentėjusiais pripažintas 61 fizinis ir vienas juridinis asmuo. Tariamu plastikinių langų pardavėju patikėję žmonės prarado nuo 50 iki 1900 eurų. Juridinio asmens nuostoliai siekė daugiau kaip 3 tūkstančius eurų. Dalis nukentėjusių teismui pateikė civilinius ieškinius dėl žalos atlyginimo.
Už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą M. V. gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

 

Generalinės prokuratūros iinformacija