Puolė gelbėti tarsi savo vaikų

0
287

Švento Florijono dieną neliko nepastebėtas didvyriškas UAB „VSA Vilnius“ darbuotojo Česlavo Voitkevič ir jo žento Tadeušo Kežun poelgis prieš dvi savaites Šalčininkų rajone, kai iš liepsnojančio medinio namo išgelbėjo dvi mergaites – 11-kos ir 13-kos metų. Šiandien vyrams iškilmingo renginio metu įteiktos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM direktoriaus Kęstučio Lukošiaus padėkos.

Nelaimė Poškonių seniūnijos Paginių kaime įvyko balandžio 14-tą dieną, apie 15-tą valandą. Iš medinio namo besiveržiančius dūmus pastebėję vyrai iš karto suprato, jog delsti negalima nė sekundės.

„Kai atlėkėme, įėjimas jau liepsnojo. Teko daužti langą ir taip patekti pas smarkiai išsigandusias bei klykiančias mergaites. Aš dar paklausiau, ar daugiau nieko nėra viduje, tai jos pasakė, kad visi išvažiavo į parduotuvę“, – siaubingą įvykį prisiminė T. Kežun.

„Ugnis plito žaibiškai. Kai tik ištraukėme mergaites ir nunešėme į saugią vietą, sprogo dujų balionas. Tada jau viską apėmė liepsnos. Ten nebuvo laiko, kada net išsigąsti. Po to kažkas sakė, jog sprogo dar vienas balionas…“, – apie tragiškai galėjusį pasibaigti gaisrą pasakojo Č. Voitkevič. „VSA Vilnius“ įmonėje vairuotoju dirbantis Č. Voitkevič sakė, jog nei išgelbėtos mergaitės, nei jų artimieji kol kas nespėjo padėkoti. Tačiau tai jau padarė Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapūsta, kuris ir rekomendavo savo vadovams dvi gyvybes išgelbėjusius kuklius vyrus pagerbti per ugniagesių profesinę šventę.

„Namie likusios mergaitės žiūrėjo televizorių. Ir kai suprato, kad kilo gaisras, koridorius jau liepsnojo. Vyresniesiems, išėjusiems į parduotuvę, apie gaisrą jos pranešė sms žinute. Tačiau jei ne Česlavas su Tadeušu, pagalbos jos nebūtų sulaukusios laiku. Gaisrininkai atvažiavo tik po keturiolikos minučių. Iš apie 1920-uosius metus statyto namo liko tik vienas rąstinis vainikas. Pastatas iš smalingos pušies sudegė labai greitai“, – sakė V. Kapūsta.

Beje, po sukrečiančio įvykio Paginių kaime liko tik 10 viena nuo kitos daugiau kaip per 100 m nutolusių sodybų.

„Mūsų darbuotojams dažnai tenka suskubti į pagalbą vietiniams gyventojams, nes važiuojame ten, kur daugiau niekas ir nebesistengia nukakti. Į ištuštėjusius kaimus nebevyksta net maršrutiniai autobusai. O pagal naujai patvirtinta atliekų surinkimo tvarką, kuri įsigaliojo nuo šių metų gegužės pirmosios, mes privalome išvežti atliekas iš visų objektų, kurie dar turi savininkus. Esame labai maloniai nustebinti pastarojo mūsų vairuotojo poelgio ir didžiuojamės, jog tokį žygdarbį atliko UAB „VSA Vilnius“ darbuotojas“, – kalbėjo VSA direktorė Jurgita Petrauskienė.

UAB „VSA Vilnius” veiklą vykdo nuo 1945 metų. Bendrovė dalyvauja „Baltosios bangos” ir kitose skaidraus verslo iniciatyvose – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog „VSA Vilnius“ yra tarp atviriausių ir skaidriausių įmonių Lietuvoje.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Šalčininkų ir Alytaus raj. gyventojus. Artimiausiu metu numatyta plėtra Kaišiadorių raj.