Būna dar ir taip: praradęs teisę vairuoti, atvažiavo į pasienio užkardą tvarkyti reikalų

0
23

Vakar, baigiantis darbo dienai, į VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardą atvyko 33-ejų Daugų (Alytaus r.) gyventojas. Pakartotinai – patikslinti anksčiau pateikto prašymo įrašyti jį į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, sąrašą. Leidimo jam prireikė ketinant pagal patentą dirbti ūkio darbus (valyti griovius) teritorijoje, esančioje zonoje, į kurią patekimas yra ribojamas.

Daugiškį priėmusi ir jo administracinius nusižengimus tikrinusi VSAT pareigūnė negalėjo patikėti savo akimis. Nors į pasienio užkardą jis atvyko visureigiu „Land Rover Freelander“, paaiškėjo, kad vyras vairuoti neturi teisės – už „nuopelnus“ tokia teisė pernai jam buvo atimta. Pasienietei pasiteiravus, kokiu būdu daugiškis čia atvykęs, atsakė atvažiavęs pats. Po akimirkos, kai suvokė, kad apie teisės vairuoti praradimą VSAT pareigūnei žinoma, ėmė neigti vairavęs. Tačiau vaizdo stebėjimo kamera buvo užfiksavusi, kaip vyras atvyksta į pasienio užkardą. Beje, jis jau ne kartą buvo įkliuvęs, kai vairavo automobilį, nors tokią teisę yra praradęs.

Maža to: paaiškėjo, kad daugiškio „lendroveris“ neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nustatyta tvarka neįregistruotas, jo dalyvavimas viešajame eisme yra draudžiamas.

Dėl šių minėtų pažeidimų VSAT pareigūnė daugiškiui surašė administracinio nusižengimo protokolą. Maždaug po mėnesio jam teks atvykti į šią užkardą, kai bus nagrinėjama jo administracinė byla ir sprendžiama dėl nuobaudų skyrimo. Nežinia, ar vyras neužsimirš ir į Purvėnų pasienio užkardą neatvažiuos pats. Su kokiu nors kitu automobiliu, nes jo „Land Rover Freelander“ laikinai bus saugomas minėtoje užkardoje.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija