Stos prieš teismą dėl daugiau nei 415 tūkst. eurų vertės nelegalių cigarečių

0
18

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 55-erių radviliškietis, 32-ejų Baltarusijos Respublikos pilietis ir juridinis asmuo – mažoji bendrija kaltinami neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. Užsienio pilietis taip pat kaltinamas kontrabanda. Asmenys bus teisiami dėl gabentų kontrabandinių cigarečių, kurių vertė siekia daugiau nei 415 tūkstančius eurų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Muitinės kriminalinės tarnybos tyrėjai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo gauta informacija dėl įtariamo neteisėto nelegalių cigarečių gabenimo Radviliškio rajone. Muitinės pareigūnai kaltinamoje Radviliškio įmonėje kratų metu rado didmaišių, kuriuose tarp dviejų dešimčių tonų durpių briketų aptikta daugiau nei 90 tūkstančių pakelių trijų skirtingų rūšių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Nustatyta, kad cigaretės į Lietuvą atkeliavo iš Baltarusijos, iš kur buvo pirkti durpių briketai. Jais Radviliškyje prekiavo minėta kaltinama įmonė.

Visi kaltinamieji savo kaltę visiškai pripažino.

Valstybinė mokesčių inspekcija pateikė civilinį ieškinį daugiau nei 259 tūkstančių eurų sumai dėl nusikalstama veika valstybei padarytos žalos atlyginimo.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis ir kontrabandą numato baudą arba laisvės atėmimą iki 8 metų.

Prokuratūros informacija