Raigarde po suodžių maišais muitininkai aptiko 2,3 mln. eurų vertės rūkalus

0
332

Sekmadienį apie 23 valandą vakaro į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo ketinantis tranzitu per Lietuvą į Vokietiją gabenti 20 tonų suodžių krovinį. Suodžiai, kaip užpildas, dažniausiai naudojami gumos (padangų gamybos) pramonėje.

Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė mašiną patikrinti rentgeno kontrolės sistema, kuriai padedant nustatyta, jog be oficialaus krovinio puspriekabėje gabenama ir kontrabanda.

Detalaus patikrinimo metu paaiškėjo, kad didmaišiai su suodžiais tėra sukrauti gale – likusi puspriekabės dalis buvo pilna kontrabandinių baltarusiškų cigarečių dėžių.

Preliminariais duomenimis iš viso rasta apie 650 tūkst. pakelių rūkalų „Queen Menthol“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 2, 3 mln. eurų.

„Volvo“ ir nelegalus krovinys sulaikyti, dviem paroms sulaikytas ir mašinos vairuotojas, Baltarusijos pilietis. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Su suodžiais, kaip priedangos kroviniu kontrabandai gabenti, muitininkai susiduria nebe pirmąsyk: didmaišiais su teplia medžiaga gana nesunku užmaskuoti cigarečių dėžes, kurios paslepiamos puspriekabės gilumoje.

Šitaip 2020 m. birželį muitinės pareigūnai Raigarde sulaikė apie 650 tūkst. cigarečių pakelių „Minsk“, kuriuos Lenkijos pilietis vilkiku gabeno irgi užmaskavęs didmaišiais su suodžiais.

LR muitinės informacija