Rasų kapinėse paminėta Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos diena

0
14

1791 m. gegužės 3-ąją Abiejų Tautų Respublikos Ketverių metų Seimo priimta ir į pasaulio istorijos puslapius įrašyta pirmoji Europoje bei antroji pasaulyje rašytinė konstitucija.

Lenkijos Respublikos ambasados organizuojamame renginyje dalyvavo ambasadorius Konstanty Radziwiłł, Seimo nariai, politikai, Lietuvos lenkų skautai, švietimo ir kultūros įstaigos bei savivaldybių atstovai, tarp kurių Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevič ir administracijos direktorius Vladislavas Kondratovič su savivaldybės darbuotojais.

Bendros maldos, kurią vedė kun. Miroslav Grabovski, metu Rasų kapines apsupusi minia, nešina gėlėmis, atsigręžė į neatmenamus XVIII a. pabaigos laikus ir dar kartą susivienijo vieno tikslo – taikos ir tikėjimo į geresnį rytojų vardan. 

„Gegužės trečioji – Abiejų Tautų Respublikos konstitucijos diena! Konstitucijos rengimo laiku Europoje dominavo grobuoniškos absoliutinės monarchijos. Tai buvo labai sunkus laikas Lietuvai ir Lenkijai, bet konstitucijos rengėjai tikėjo ateitimi. Mūsų konstitucija pasiūlė demokratiškos valstybės alternatyvą vienvaldystei, paklusimui ir jėgai, kurios dominavo Europoje. Dėl to ji įkvėpė viltį daugybei žmonių visame pasaulyje. Šią Konstitucijos įkvėptą viltį ir šiandien turime branginti ir nešti pasauliui!“, – kalbėjo R. Duchnevič.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija