Rasų kapinių restauravimui – ekspertų iš Lenkijos dėmesys

0
231

Šiuo metu teritorijoje atlikti 6-ių koplyčių išoriniai restauravimo darbai, atnaujinami laiptai, pradėti atskirų kapaviečių tvarkymas. Atvykusi Lenkijos atstovų delegacija vertino atliekamų darbų kokybę ir projekto sprendinius.

„Kompleksinis kapinių tvarkymas – unikalus reiškinys, nes tokios apimties darbai atliekami pirmą kartą. Siekdami geriausio rezultato ir kokybės, konsultuojamės su kolegomis iš Lenkijos: aptariame vykstančius restauravimo procesus, užduodame mums ir rangovams rūpimus klausimus, gauname atsakymus į techninius klausimus,“ – sakė mero patarėja Dalia Bardauskienė.

Pasak patarėjos, planuojama, kad tokie susitikimai taps reguliarūs, nes jų nauda neabejotina, o žinios pravers ateityje, vykdant kitus projektus.

Užbaigus projekto pirmąjį etapą,  Rasų kapinėse bus sutvarkytos 6 koplyčios, tvoros, 341 avarinės būklės kapavietė, iš kurių 141 yra įtraukta į kultūros vertybių registrą. Planuojama atnaujinti ir sutvarkyti istorinių kapinių takus, laiptus, stabilizuoti slenkančius šlaitus, apšvietimą bei įrengti vaizdo stebėjimo sistemą.

Istorinės Rasų kapinės bus pabaigtos tvarkyti iki 2020 metų, darbams skirta daugiau nei 2 mln. eurų Europos Sąjungos ir Vilniaus savivaldybės lėšų.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija