Rinkoje – naudotų automobilių renesansas

0
1152

Tebesitęsiančią tiekimo krizę pagilino ir Rusijos agresija Ukrainoje, todėl stingant naujų transporto priemonių, auga padėvėtų paklausa. Reaguodamas į situaciją „Luminor lizingas“ adaptavo savo kainodarą klientams, perkantiems iki penkerių metų amžiaus automobilį ir taiko lankstesnes lizingo sąlygas.

„Pandemija lėmė tiekimo grandžių trikdžius, vėliau prisidėjo ir labai rimta puslaidininkių pasiūlos krizė. Invazija į Ukrainą suardė Europoje nusistovėjusias gamybai būtinų metalo ir kitų žaliavų tiekimo grandines, todėl kai kurie koncernai pristabdė  gamybą. Natūralu, kad tokia situacija ilgina užsakymų įvykdymų laiką ir verčia ieškoti alternatyvų“, – pažymėjo „Luminor lizingo“ vadovė Žydrūnė Samuolienė.

Pasak Ž. Samuolienės, šios priežastys paskatino spartų naudotų automobilių paklausos augimą, tačiau šis procesas neatitinka siekių didinti aplinkai mažiau žalingų transporto priemonių skaičių rinkoje. „Dėl šios priežasties aiškiai apsibrėžėme automobilių amžių. Be to, kaip alternatyvą siūlome  geresnes sąlygas perkantiems mažiau taršius automobilius“, – pridūrė Ž. Samuolienė. 

Naujausiais duomenimis, „Luminor lizingas“ šiemet per 2 mėnesius, palyginti su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, automobilių sutarčių skaičių padidino dvigubai ir šiuo metu yra antra pagal apimtis lizingo bendrovė Lietuvoje, užimdama beveik 24 proc. naujų automobilių lizingo rinkos.

Tiekimo problemos ir invazija į Ukrainą iš esmės pakeitė „Luminor“ finansuotų automobilių lizingo portfelio struktūrą. Jei iki šiol naujų automobilių dalis portfelyje nuosekliai didėjo ir sudarė gerokai daugiau nei 50 proc., šiemet ji sumažėjo iki 40 procentų. Tuo pat metu net 14 proc. išaugo vidutinė naudoto automobilio įsigijimo kaina, šiuo metu siekianti 20 tūkst. eurų.

Rinkos ekspertai nurodo, kad automobiliai brangs ir toliau, ilgės naujų automobilių pristatymo terminai. Naudotų kainą augins paklausos spaudimas, o nauji brangs dėl bazinių komponentų, tokių kaip plienas, stygiaus ir brangimo.

„Luminor“ banko informacija