Rūdninkų girioje kilusį gaisrą pasieniečiai užgesino iš sraigtasparnio

0
223

Vakar pavakarę VSAT Aviacijos valdybos pareigūnai sraigtasparniu EC-145 vykdė planinį skrydį, susijusį su Kaliningrado tranzito kontrole. Tokių skrydžių metu iš oro yra kontroliuojami Rusijos tranzitiniai traukiniai, per Lietuvą važiuojantys iš ir į Kaliningrado sritį.

Grįžtant į bazę Trakų rajono Paluknio miestelyje pasieniečių sraigtasparnis skrido virš Šalčininkų rajone esančios Rūdninkų girios Kernavo telmologinio draustinio. VSAT pilotai čia pastebėjo iš miško besiverčiančius dūmų kamuolius. Ši vieta yra maždaug už 20 km nuo sienos su Baltarusija.

Pakibę virš ugnies šaltinio pasieniečiai pamatė užsiliepsnojusį miško masyvą. Kaip vėliau paaiškėjo, degė maždaug 1 hektaro ir 61 aro plotas. Apie gaisrą pilotai pranešė Bendrajam pagalbos centrui, o patys nuskrido į bazę Paluknyje.

Gavusi leidimą pradėti gesinimo operaciją orlaivio įgula greitai prisipildė degalų ir prie sraigtasparnio pritvirtino specialią pakabinamą gaisro gesinimo talpą vandeniui. Tuomet EC-145 pakilo ir nuskubėjo į gaisro vietą Rūdninkų girioje.

Po dvi valandas trukusios operacijos ugnis buvo sutramdyta.

VSAT informacija