Planuojama, kad iki 2025 m. pabaigos Rūdninkų poligone bus įrengta Sunkiųjų kulkosvaidžių šaudykla, apimsianti apie 90 ha poligono teritorijos, kurioje planuojama vykdyti sunkiųjų kulkosvaidžių ir kovos technikos mokymus. Į šios šaudyklos įrengimo darbų apimtį įeina: kovinės technikos judėjimo kelių ir šaudymo pozicijų įrengimas, šaudyklų valdymo pastatų, stoginių ir kitos reikalingos infrastruktūros išvystymas. Sunkiųjų kulkosvaidžių šaudyklos statybvietėje jau atliktas medžių kirtimas ir kelmų frezavimas, šiuo metu vyksta žemės planiravimo darbai.
„Karinės infrastuktūros plėtra neatsiejama nuo Lietuvos kariuomenės kovinės galios didėjimo, šalies saugumo stiprinimo. Rūdninkų poligone vystoma infrastruktūra yra skirta ir sąjungininkams priimti bei treniruotis, ir Lietuvos karių įgūdžių stiprinimui, karinio rengimo sąlygų gerinimui. Sukurti visavertę karinę infrastruktūrą yra Lietuvos – priimančiosios šalies įsipareigojimas“, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
Rūdninkuose planuojama įrengti ir daugiafunkcius šaudyklų kompleksus. Juose taip pat bus įrengta tokiems objektams būtina aprūpinimo infrastruktūra.
Šiuo metu jau pradėti daugiafunkcinės šaudyklos su aprūpinimo infrastruktūra projektavimo darbai, kitų šaudyklų kompleksų projektavimui ir statyboms vykdomi paslaugų pirkimo procedūros per Infrastruktūros valdymo agentūrą (IVA) prie Krašto apsaugos ministerijos.
Bendras visų šaudyklų kompleksų su aprūpinimo infrastruktūra plotas užims beveik 700 ha poligono teritorijos.
Karinė infrastruktūra vystoma atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus. Pirma, priimančiosios šalies paramai keliamų reikalavimų atitikimą. Antra, kariuomenės personalo augimą, užtikrinant karių treniravimosi, apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų gerinimą. Trečia, kariuomenės modernizavimą, įsigyjant naujos technikos bei ginkluotės ir siekiant sukurti tinkamas aptarnavimo, laikymo bei amunicijos saugojimo sąlygas.
Per pastaruosius ketverius metus asignavimai infrastruktūros plėtrai išaugo beveik 20 kartų. Iš viso, 2021-2023 m. investicijos į infrastruktūros plėtrą siekė 293 mln. eurų, įskaitant ir pagal Laikinojo solidarumo įnašo įstatymą skiriamas lėšas. 2024 m. karinei infrastruktūrai – t.y. poligonų plėtrai, mokymo infrastruktūros sukūrimui, amunicijos sandėlių ir kt. projektų vystymui skiriama 11 proc. viso gynybos biudžeto lėšų, t.y. beveik 231 mln. eurų.
KAM informacija