Rugsėjį naujų automobilių paklausa išaugo 33 proc.

0
210

Bendrovės „Moller Auto“ Baltijos šalyse duomenimis, naujų automobilių paklausa šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 33 proc. Nors yra automobilių, kurių pristatymas gali užtrukti ilgiau, iš viso bendrovės salonuose ir sandėliuose Lietuvoje šiuo metu yra 45 nauji automobiliai, o dar 8 bus pristatyti per spalio mėnesį.

„Moller Auto“ duomenys rodo, kad šiandien Lietuvoje esančiuose salonuose galima įsigyti šiuos automobilių modelius: „Volkswagen T-Cross“, „Volkswagen Arteon“, „Volkswagen Taigo“, „Volkswagen T-Roc“ ir „Audi A6“.

„Naujų automobilių pristatymą į salonus apsunkina gamyklas ištikusi puslaidininkių ir mikroschemų krizė bei vis dar besitęsiantys tiekimo grandinės iššūkiai, tačiau tai nereiškia, kad rinkoje nėra naujų automobilių, kuriais būtų galima naudotis iš karto juos įsigijus. Šiandien „Moller Auto“ salonuose Baltijos šalyse yra daugiau kaip 280 naujų automobilių.

Tradiciškai aktyviausias naujų automobilių pirkimo laikotarpis yra vasara, tačiau pastebime, kad šių metų rugsėjį aktyvumas yra didesnis nei įprastai. Viena vertus, tai gali reikšti laipsnišką rinkos atsigavimą, kita vertus, mūsų dar laukia daug nežinomųjų dėl to, kaip klostysis energetikos krizė ir infliacija, kaip visa tai paveiks ekonomiką, o kartu ir įmonių bei gyventojų perkamąją galią. Tačiau, bet kuriuo atveju, šiuo metu nėra pagrindo manyti, kad naujo automobilio pirkimas yra neįgyvendinamas tikslas“, – komentuoja Izīda Gerkena, bendrovės „Moller Auto“ vyriausioji veiklos vadovė Baltijos šalyse.

Ji priduria, kad padidėjusią naujų automobilių paklausą patvirtina ir Lietuvos rinkos tyrimų bendrovės „Auto tyrimai“ duomenys, pagal kuriuos šių metų rugpjūtį ir rugsėjį Baltijos šalyse naujų automobilių įregistruota atitinkamai 6 proc. ir 14 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.

„Pildydami sandėlius naujais automobiliais atsižvelgiame ir į paklausos tendencijas, todėl artimoje ateityje iš gamintojų į salonus atvešime automobilius ne tik su vidaus degimo varikliais, bet ir elektrinius. Pastaruoju metu elektromobilių populiarumui įtakos turėjo tai, kad žmonės vis dažniau ieško tvarių alternatyvų, taip pat aktyviai įsirenginėja saulės elektrines privačiuose namuose, todėl gali važiuoti elektra varomais automobiliais už mažesnę kainą.

Be to, spalį Lietuvos klientams bus pristatyti 25 anksčiau įsigyti automobiliai, dėl kurių sutartys jau buvo sudarytos. Tarp nupirktų automobilių populiariausi modeliai yra „Volkswagen T-Cross“ ir „Volkswagen Tiguan“, šalies gyventojai taip pat laukia „Volkswagen Taigo“, „Volkswagen Caddy“, „Volkswagen Golf“ bei „Audi Q3“, – sako I. Gerkena.