Rūkalus plukdę kontrabandininkai prarado dar keturis krovinius

0
50

Nerimi einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai upėje ties Švenčionių rajono Prienų kaimu užfiksavo įtartiną objektą. Jį iš vandens pasieniečiai ištraukė priplaukę tarnybine valtimi. 

Paaiškėjo, kad kontrabandininkai iš kaimyninės šalies į Lietuvą pasiuntė iš trijų tarpusavyje surištų ryšulių suformuotą ir balta polietileno plėvele aptrauktą plaustą su baltarusiškomis cigaretėmis. Jis buvo apdrabstytas sušalusiu sniegu – taip pažeidėjai nuolat bando maskuoti plukdomus krovinius ir juos padaryti panašius į srovės nešamas ledo lytis. 

Plauste rasta 1,5 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ be akcizo ženklų. Ant krovinio pritvirtintas GPS siųstuvas, kurį pažeidėjai naudoja plukdomai kontrabandai sekti ir patogioje vietoje iš vandens išgriebti. 

Penktadienį pasieniečiai iš Neries išgriebė dar tris labai panašius plaustus su cigaretėmis bei GPS siųstuvais. 

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pakliuvo 3 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ be akcizo ženklų ir 2 850 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ bei  „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. 

Dėl šių įvykių pradėtos administracinės teisenos. Cigaretės laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje. 

Nerimi, prieš jai įtekant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių mėginimų Švenčionių rajone, kuomet rūkalus iš kaimyninės valstybės bandoma atplukdyti į Lietuvą, žiemą pasitaiko neretai. 

Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus stengiamasi užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Šios konstrukcijos apvyniojamos balta polietileno plėvele arba medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti naudojamos statybų laužas – plytos, betono blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.                           

Vilniaus pasienio rinktinės informacija