Rūpinasi Vilniaus krašto žmonėmis?

0
261

Valdininkai kaip sugeba, o tiksliau kaip moka, taip šoka.  Sostinės savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ iki liepos 22 d. kviečia vilniečius teikti pasiūlymus, kaip dar labiau patobulinti mikroautobusų, autobusų ir troleibusų maršrutus. Pasiūlymus dėl tvarkaraščių korekcijų galima pateikti el. paštu vteismas@vilniustransport.lt ir kitais būdais. Taip pat prašoma siūlyti viešojo transporto išvykimo laikus. Ir tai viskas – kitais kelionių klausimais žmonių nuomonė nereikalinga.

Nuo šių metų liepos pirmosios 14 maršruto autobusas sujungė Rudaminą ir Naująja Vilnią. Maršrutas pakankamai populiarus. Jį vietos gyventojai spėjo pamėgti, o „Susisiekimo paslaugos“ žada ir toliau juo vežioti. Naujas autobuso reisas – naujas požiūris į keleivį. O stotelės – nuo sovietmečio tokios, kokios ir buvo. Arba dar taikliau – panašios į miško poilsiavietes, labai seniai įrengtas ir beveik niekieno nelankomas. Iš kelių lentų sukalti sukrypę suolai, atliekų pilnos šiukšliadėžės…

Kiek tokie suolai iš kelių lentų kainavo? Kas juos suprojektavo? Gal keleivius derėtų kviesti pasidalinti savo nuomonėmis ne tik apie maršrutus, bet ir apie visą infrastruktūrą. Įvertinti sustojimo vietų patogumą, saugumą, informatyvumą ir pan., įvertinti transporto būklę bei vežėjų kompetenciją. Panašu, jog to nebus, nes ir taip įvyko „didžiulis proveržis“. Žmonės gali kažką pasiūlyti? Juk visą laiką kur kam važiuoti ir keliauti, sprendė viešuoju transportu retai kada besinaudojantys šiltuose ir saugiuose kabinetuose sėdintys Vilniaus specialistai.