Rusijos ir Baltarusijos internautai ūžia dėl galimos dar artimesnės abiejų valstybių sąjungos

0
156

Vykstančiose apklausose skaitytojų teiraujamasi, kuris vadovas būtų geresnis – Aleksandras Lukašenka ar Vladimiras Putinas; ar 2019 m. šios slavų valstybės susijungs ir įsives bendrą valiutą bei panašiai. Tačiau apklausų dalyvių nuomonės – protu sunkiai suvokiamos.

Rusai balsuoja už tai, kad vieningos šalies vadovu geriau taptų A. Lukašenka, o tuo pačiu yra įsitikinę, jog didesnis baltarusių ir rusų suartėjimas per ateinančius metus neįvyks.

Kad bendros valstybės vadovu būtų paskirtas A. Lukašenka, norėtų daugiau nei pusė apklausų dalyvių, o trečdalis šiuo klausimu rinkosi atsakymą – „sunku pasakyti“. Ar iš tiesų V. Putino rusai nebenori, kol kas – dar sunkiau pasakyti.

Be to, jie netiki, kad įvyks susijungimas. Kad susijungs, galvoja viso labo tik 9 proc. arba daugiau nei 1,1 tūkst. apklausos dalyvių. Priešingos nuomonės – 85 proc. arba daugiau nei 10 tūkst. 6 proc. – pasimetę ir nežino ką pasakyti šiuo klausimu.

Taip pat kaimynai praneša, jog abiejų šalių prezidentai per gruodžio mėnesį buvo susitikę net tris kartus. O Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas jau paskirtas darbo grupės, kuri turi įgyvendinti Rusijos rublio įvedimą Baltarusijoje, vadovu.