S Skvernelis: Lietuva remia Lenkijos siekį priimti JAV karių kontingentą nuolatiniam dislokavimui

0
210

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir aptarė tolesnių Lietuvos – Lenkijos santykių raidą. Tai jau trečiasis vyriausybių vadovų susitikimas per pastaruosius metus.

„Bendradarbiavimas su Lenkija yra mano, kaip Ministro Pirmininko, svarbiausias  prioritetas. Džiaugiuosi, kad mūsų Vyriausybei pavyko atkurti strategine partneryste grįstus santykius su kaimynine Lenkija. Šiandien įamžinome ištikimo Lietuvos draugo Prezidento Lecho Kaczynskio atminimą. Labai vertiname strateginį ir įžvalgų šio Prezidento vaidmenį Lenkijos „Orlen“ įmonei įsigyjant Lietuvos naftos perdirbimo įmonę Mažeikiuose 2006 metais. Ši investicija yra labai svarbi Lietuvai ekonominiu bei energetinio saugumo požiūriu. Taip pat šiandien kartu Renavo dvare pagerbėme Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Stanislovo Narutavičiaus ir jo brolio – pirmojo nepriklausomos Lenkijos prezidento Gabrieliaus Narutavičiaus atminimą. Brolių Narutavičių indėlis į Lietuvos ir Lenkijos valstybingumą išlieka aktualus ir šiandien“, – sakė premjeras.

Pasak S. Skvernelio, daugybė istorinių sukakčių byloja apie mūsų partnerystę. Ypač svarbus mūsų valstybėms 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių palaikų perlaidojimas, Lenkija pakviesta kartu organizuoti šią iškilmingą ceremoniją šių metų rudenį Vilniuje.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė stiprėjančiu bendradarbiavimu ekonomikos ir saugumo srityse. 2018 metais prekybos apimtys ir turistų skaičius sparčiai auga, Lenkijos rinka tapo svarbiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka.

S. Skvernelis padėkojo Lenkijos premjerui ir už tvirtą paramą dėl Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizacijos per Lenkiją. Lietuva taip pat vertina bendrą poziciją siekiant neleisti „nesaugiai“ elektros energijai patekti į ES rinką.

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose abu premjerai susitiko su Lenkijos kariais. Lenkija jau 8-ąjį kartą dalyvauja NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Situacija regione įpareigoja kartu planuoti regioninę gynybą, ypač oro gynybos srityje.

„Rėmėme ir remsime Lenkijos siekį priimti JAV karių kontingentą nuolatiniam dislokavimui ir pagal galimybes  prisidėsime. Priėmiau Ministro Pirmininko Mateuszo Morawieckio kvietimą į gegužės 1 d. Varšuvoje organizuojamą ES plėtros 15 metų sukakčiai skirtą viršūnių susitikimą. Europinėje politikoje kartu su Lenkija tvirtai remiame vidaus rinkos gilinimą. Drauge pasisakome už visų protekcionistinių kliūčių šalinimą. Bendrai sieksime, kad būsimame ES biudžete būtų išlaikytas tinkamas finansavimo lygis sanglaudos politikai, infrastruktūros projektams, kad tiesioginės išmokos žemės ūkio sektoriuje pasiektų ES vidurkį“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

S. Skvernelis pasidžiaugė lietuvių, gyvenančių Lenkijoje, ir mūsų lenkų kilmės piliečių indėliu stiprinant dvišalį bendradarbiavimą. Jis taip pat pabrėžė labai gerą bendradarbiavimą su Lenkijos institucijomis. Bendromis pastangomis artimiausiu metu ir Suvalkų krašto lietuviai galės kokybiškai matyti Lietuvos TV programas.