Šalčininkiečiai prarado ne tik daugiau nei pusantro šimto tūkst. Eur, bet ir gavo po kelerius metų belangės

0
149

Griežtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį išgirdo šeši Šalčininkų rajono gyventojai, 2016 metais organizavę beveik 180 tūkst. Eur vertės cigarečių kontrabandą iš Baltarusijos į Lietuvą.

Už kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis šių nusikalstamų veikų organizatoriui V. S. teismas skyrė trijų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jo bendrininkui A. B. – dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Dar trims asmenims skirtos dvejų metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. Šalčininkų rajono gyventojui Z. B. teismas skyrė subendrintą bausmę: jis turės sumokėti 5874 Eur baudą ir laisvę praras penkeriems metams. Už dalyvavimą gabenant cigarečių kontrabandą teismas jam skyrė baudą, o laisvės jis neteks už anksčiau padarytą nusikaltimą. Penkerių metų laisvės atėmimo bausmę Vilniaus apygardos teismas jam buvo skyręs š. m. gegužės 2 d. nuosprendžiu už tai, kad, vairuodamas neblaivus, Z. B. sukėlė avariją, kurioje žuvo žmogus ir dar keli asmenys buvo sunkiai sužaloti.

Ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Tomas Uldukis.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad ne kartą už vagystes, turto prievartavimą ir turto sunaikinimą teistas V. S. 2016 metų vasarą subūrė šešių asmenų organizuotą grupę kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos gabenimui.

V. S. numatė vietą Versekos upėje, kurioje būtų galima iš Baltarusijos į Lietuvą perplukdyti kontrabandines cigaretes, bendrininkams paskirstė užduotis, aprūpino mobiliojo ryšio telefonais ir racijomis, paskirstė po stebėjimo vietas, nurodė perduoti jam informaciją, jeigu cigarečių gabenimo vietoje pasirodytų teisėsaugos pareigūnai.

2016 m. liepos pradžioje, vadovaujami V. S., keli kontrabandos gabentojai, sukabinę grandine, iš Baltarusijos į Lietuvą perplukdė daugiau kaip 80 dėžių Baltarusijoje pagamintų cigarečių. Kiti bendrai perplukdytas dėžes cigarečių krovė į automobilį ir gabeno į sandėliavimo vietą Šalčininkų rajone, Eišiškėse. Ten jau jų laukė tie, kuriems buvo patikėta atgabentas kontrabandines cigaretes iškrauti į garažą. Bendrininkams bekraunant atplukdytas cigaretes, jų neteisėtą veiklą nutraukė atvykę kriminalinės policijos pareigūnai. Jie Eišiškėse esančiame name ir garaže aptiko beveik 70 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių bendra muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, viršijo 176 tūkst. Eur. Cigaretes plukdę, gabenę ir jas krovę penki asmenys buvo sulaikyti.

Kontrabandos organizatorius V. S., sulaikius jo bendrininkus, pasislėpė. Buvo paskelbta jo paieška, skirtas suėmimas. 2017 m. vasarą V. S. buvo sulaikytas Baltarusijos Respublikoje ir rugpjūčio mėnesį perduotas Lietuvai.

Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

 

Prokuratūros informacija