Šalčininkiečiai savo naujagimiams vardus sugalvoja dažniausiai iš e raidės

0
208
Mother and a baby

Šalčininkų rajono civilinės metrikacijos skyriaus gimimų įrašų registracija atskleidžia, kad populiariausi 2019 m. vardai yra Dominykas ir Sofija. Dominyko vardu pavadinta 10 naujagimių, o Sofijos vardą tėvai pasirinko aštuonioms mergaitėms.

Praėjusiais metais taip pat labai populiarus Adriano vardas, jis suteiktas septyniems berniukams, o Robertu pavadinti keturi mažiukai, rajone taip pat gimė po tris Aronus, Gabrielius ir Lukus. Civilinės Metrikacijos skyriaus specialistai pastebi, kad praėjusiais metais tėveliai suteikė vaikams pastaruoju metu nepopuliarius, bet į madą sugrįžtančius vardus, tokius kaip Adam ir Liudvik, berniukams taip pat suteikti tokie vardai kaip Lukaš arba Lukas, Pavel, Damian, Fabian, Augustyn, German, Kiril, Artur, Kajus, Mateuš, Tomas, Gabrielius, Kaspar, Taimir, Leonard, Marat, Dilanas, Tajus, Aivaras, Nerijus, Deividas, Augustas, Oliver, Alvydas, Bartoš ir kt. Praėjusių metų įdomybė – labai daug berniukų vardų prasideda raide e: Elvinas, Edvin, Eivin, Edgar, Erik, Ervin, Emilijus, Emil ir Emiljan, Elan, Evan, Emiras, Ernest, Eden, Eldar.

Po Sofijos antroje vietoje pagal populiarumą Emilijos ir Milanos vardai, kiekvienas suteiktas penkioms mergaitės, rajone praėjusiais metais taip pat gimė keturios Amelijos, trys Olivijos, Kamilės ir Alisos. Civilinės metrikacijos skyriaus kolektyvas pasakoja, jog labiausiai įsiminė tokie mergaičių vardai: Melita, Mija, Luknė, Solomėja, Silvija, Darija, Auksė, Kaja, Uršulė, Uljana, Arijana, Fausta, Melani, Milėja, Beatričė, taip pat pastebimi gana retai pasitaikantys vardai Marija, Agnieška.

2019 m. rajone gimė trys dvynukų poros: broliai Danil ir Evan, seserys Sabina ir Silvija ir sesutė su broliuku Emina ir Alanas.

Iš viso užregistruoti 273 gimimai, iš jų į apskaitą įtraukti 45 vaikai, gimę užsienio šalyse. Dažniausiai tai Jungtinė Karalystė, Airija, Vokietija, Baltarusija, Norvegija.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus vaiko gimimas gali būti registruojamas pagal vieno iš tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą arba pagal gimimo vietą, todėl dažnas atvejis, kad sostinėje gimusį kūdikį tėvai registruoja Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija