Šalčininkiečiui įtarimai dėl nužudymo pareikšti po 14-kos metų

0
267

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba ir Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Jašiūnų miestelyje, chuliganiškomis paskatomis nužudyto vyriškio. Ši nusikalstama veika, numatyta Lietuvos Respublikos BK 129 str. 2 d. 8 p., buvo padaryta dar 2004 m.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2004 metų lapkričio 13-osios naktį, šalia baro miestelyje, vyko muštynės, kurių metu į vidų įbėgęs asmuo golfo lazda sudavė keletą stiprių smūgių bare ramiai buvusiam vyriškiui – nuo patirtų sužalojimų jis mirė. Policijos pareigūnai iš karto po įvykio nustatė asmenis, galbūt, dalyvavusius muštynėse. Jiems buvo pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nužudymo, tačiau, nesurinkus pakankamai duomenų, kad minėti asmenys galėjo nužudyti vyriškį, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Ilgą laiką ikiteisminis tyrimas buvo aklavietėje. 2017 metų pradžioje kruopščiai išanalizuoti ir įvertinti turimus duomenis dėl sunkaus nusikaltimo padarymo buvo pavesta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams. Atnaujinus ikiteisminį tyrimą, pakartotinai apklausti liudytojai, kurie jau buvo davę parodymus, bei nustatyti nauji, kurie taip pat galėjo papasakoti tyrimui reikšmingas aplinkybes apie tos nakties įvykius. Po intensyvių ikiteisminio tyrimo veiksmų, vienas asmuo buvo pripažintas įtariamuoju dėl nužudymo ir kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – skyrimo už akių, kadangi asmuo pastaruoju metu gyveno Didžiojoje Britanijoje. Sunkiu nusikaltimu įtariamas Lietuvos Respublikos pilietis pagal Europos Sąjungos arešto orderį į Lietuvą buvo atgabentas iš Didžiosios Britanijos. Apklausus įtariamąjį, pastarasis padėjo ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams atskleisti šio kraupaus nusikaltimo detales ir prisipažino nužudęs vyriškį. Artimiausiu metu, atlikus visus būtinus baudžiamojo proceso veiksmus, byla bus perduota teisminiam nagrinėjimui. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

 

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas