Teismui perduota baudžiamoji byla dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo 3 žmonės, 2 buvo sužeisti

0
25

Nelaimė įvyko 2022 m. spalio 28 d., apie 6 val. 3 min., Šalčininkų r., Dainavos seniūnijoje. Krašto gyventojas (gimęs 1999 m.), neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, Juršiškių kaime, K. Narbuto gatvėje, vairuodamas automobilį „Audi A6“, nepasirinko saugaus greičio ir neatsižvelgė į vairavimo sąlygas esant šlapiai žvyro dangai, todėl, automobiliui tapus nevaldomam, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į šalikelėje augantį medį. Kartu su vairuotoju minėtame automobilyje važiavo dar penki asmenys, du iš jų – nepilnamečiai. Nuo eismo įvykio metu patirtų sužalojimų mirė nepilnametis (gimęs 2006 m.), moteris (gimusi 2001 m.) bei vyras (gimęs 1999 m.). Sunkiai buvo sužalotas keleivis (gimęs 1993 m.) ir nesunkiai sutrikdyta nepilnametės keleivės (gimusios 2004 m.) sveikata.

Ikiteisminį tyrimą sunkino tai, kad įtariamasis neigė vairavęs automobilį ir juo padaręs eismo įvykį, o likę gyvi asmenys tiksliai neprisiminė avarijos aplinkybių (iki avarijos visi vartojo alkoholį), todėl duomenys, siekiant nustatyti vairavimo faktą bei kitas nusikalstamos veikos aplinkybes, buvo renkami itin kruopščiai ir išsamiai, paskirta nemažai objektų tyrimų. Atkuriant eismo įvykio mechanizmą, buvo atliktas eismo įvykio tyrimas. Vairuotojui neigiant savo kaltę, buvo atliekamas biologinis (DNR) tyrimas, kurio metu buvo nustatinėjama kraujo pėdsakų, įvykio vietos apžiūros metu rastų ant automobilio saugos pagalvių, priklausomybė. Taip pat atliktas mikrodalelių tyrimas, kuriuo buvo nustatyta eismo įvykio dalyvių buvimo vieta automobilyje eismo įvykio metu. Atliktas ir vairuotojo kūno tyrimas, siekiant nustatyti sužalojimus, būdingus traumavimu vairu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 3-iasis skyrius, ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 4-asis skyrius.

Vilniaus apskr. VPK informacija