Šalčininkų rajone atviros teritorijos degė dvigubai dažniau nei likusioje Lietuvoje

0
267

O Dieveniškių seniūnijoje toks pernykštės žolės deginimas lėmė viso kaimo sunaikinimą. Vien balandžio mėnesį šalyje apleistos pievos liepsnojo 2296 kartus, iš jų – 83 kartus dėl šalčininkiečių kaltės, kurie ugniagesių sezoną atidarė dar vasario mėnesio pabaigoje.

Žmonių nesupratingumas, draudimų nepaisymas, gaisrinės saugos taisyklių nesilaikymas, neatsargus elgesys su ugnimi, vaikų ir paauglių išdykavimas  – tai dažniausiai pasitaikančios priežastys, dėl kurių kyla tokie gaisrai. Šalčininkų rajone „už rankos“ šiais metais ugniagesiai pagavo tris žolės degintojus, kurie buvo patraukti administracinėn atsakomybėn.

Pagal seniūnijas daugiausia atvirų teritorijų gaisrų šiais metais įvyko Šalčininkų, Turgelių, Butrimonių ir Baltosios Vokės seniūnijose. Mažiausiai – Dainavos ir Akmenynės seniūnijose.

Per didžiausią pastarųjų kelerių metų gaisrą Krakūnuose sudegė 3 gyvenamieji namai, virš 20 ūkinių pastatų, 3 apleisti ūkiniai pastatai, lauko rūsys, šiltnamiai, du lengvieji automobiliai, traktorius, sniego motociklas ir kitas žmonių turtas.

 

Parengta pagal Šalčininkų raj. savivaldybės informaciją