Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys

0
188

Praėjusią naktį VSAT  Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai ties Pašiškių kaimu užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją. Taip pat pastebėta, kad prie jo pritvirtintas krovinys.

Pasieniečių patruliai nedelsiant parengė naudoti turėtą bepiločių orlaivių užkardymo įrangą. Jos paveikta skraidyklė priverstinai nutupdyta už maždaug 300 metrų nuo sienos su Baltarusija. Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 850 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje.

Šiemet tai yra penktas dronas, kurį perima efektyviai specialią įrangą panaudoję Varėnos rinktinės pasieniečiai. Net keturios tokios bepilotės skraidyklės priverstinai nutupdytos Purvėnų užkardos atsakomybės ruože.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija