Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną, prie kurio buvo privirtintas baltarusiškų cigarečių krovinys

0
88

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai ties Raudonbalio kaimu užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją. Taip pat pastebėta, kad prie jo pritvirtintas krovinys. 

Pasieniečių patruliai nedelsiant parengė turimą bepiločių orlaivių užkardymo įrangą. Jos paveikta skraidyklė priverstinai buvo nutupdyta už maždaug 300 metrų nuo sienos su Baltarusija. Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame buvo 720 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. 

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardoje. Specialistų vertinimu, tokios skraidyklės vertė – apie 9 000 eurų.

VSAT informacija