Šalčininkų rajone tik dėl dūmų detektoriaus išvengta tragedijos

0
99

Ugniagesiams atvykus,  Akmenynės seniūnijoje medinis vieno aukšto namas degė atvira liepsna.

Neatidėliotino informacijos apie kilusį gaisrą patikrinimo metu buvo apklausta namo gyventoja, kuri paaiškino, kad ryte, būdama viena namie miegojo, kol jos nepažadino šaižus dūmų detektoriaus garsas. Tuo metu namas jau buvo apimtas dūmų, tačiau moteris rado išėjimą ir išsigelbėjo. Medikai vietoje apžiūrėjo 1968 m. gimimo moterį dėl galimo apsinuodijimo dūmais, ambulatorinio gydymo neprireikė.

Vykdydama gaisrų prevencijos programos nuostatus Šalčininkų rajono savivaldybė įsigijo autonominius dūmų detektorius, kuriuos, pagal iš anksto seniūnijų sudarytus sąrašus, skyrė vienišiems, neįgaliems, pagyvenusiems asmenims, o taip pat socialinę riziką patiriančioms šeimoms. Šiuos asmenis kasmet aplanko Šalčininkų PGT pareigūnai, neatlygintinai atlieka detektorių montavimo darbus bei patikrina jų būklę.

Dūmų detektoriai turi būti tvirtinami ant lubų patalpose, kuriose žmonės miega, arba koridoriuje, šalia miegamojo. Didelių būstų savininkai turėtų įsigyti kelis dūmų detektorius. Juos reikėtų tvirtinti toliau nuo vonios, virtuvės bei langų. Norint, kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina prietaiso jautrumą, todėl reikėtų nepamiršti nuvalyti dulkių.

Pastatą palikti reikia vos išgirdus dūmų detektoriaus signalą, ir nedelsiant kviesti ugniagesius skubios pagalbos telefonu 112.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija