Šalčininkų rajono savivaldybė gaus apie 15 tūkst. Eur, o Švenčionių ir Vilniaus rajonų – maždaug po 30 tūkst. Eur. „Vilniaus vandenys“ akcininkams išmokės dividendų

0
182

Visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovės 2018 m. veiklos rezultatus. Iš viso bus išmokėti 3 mln. Eur. Pernai „Vilniaus vandenys“ uždirbo 5,6 mln. Eur grynojo pelno, o jos EBITDA sudarė 12,1 mln. Eur.

2018-ieji „Vilniaus vandenims“ buvo tęsiamų pokyčių metai, pasižymėję didesne veiklos apimtimi. Pagrindiniai veiklos rodikliai – parduoto geriamojo vandens kiekis bei surinktų ir išvalytų nuotekų kiekis –2018 metais augo 3–4 procentais, lyginant su 2017 metais. Tokius rezultatus lėmė aktyvus darbas vykdant klientų vandens apskaitos prietaisų rodmenų patikrą, stiprinant klientų aptarnavimą, informavimą apie mokėjimus ir kiti aktyvūs veiksmai.

„Geri bendrovės veiklos rezultatai pasiekti įgyvendinus visus valdybos nustatytus tikslus, veikiant efektyviau ir skaidriau. Rezultatais bendrovė dalinasi ne tik su savo akcininkais išmokėdama dividendus, bet ir su klientais, sumažinusi jiems pagrindinių paslaugų kainas“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Dividendai akcininkams bus išmokėti proporcingomis dalimis. Šių metų balandžio 29 d. 94,5387 proc. „Vilniaus vandenų akcijų“ valdė Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybei priklausė 1,9996 proc., Švenčionių rajono savivaldybei – 2,0733 proc. ir Šalčininkų rajono savivaldybei – 1,3884 proc. bendrovės akcijų.

Mažesnės pajamos ir pelnas – dėl mažesnių paslaugų kainų

„Vilniaus vandenų“ pajamos 2018 metais mažėjo nuo 41,8 iki 37 mln. eurų (11 proc.). Nors parduodamų paslaugų apimtys augo, tačiau sumažėjusios kainos darė įtaką pajamų mažėjimui.