Šalčininkų, Ukmergės ir Švenčionių rajonuose sulaikyti masalui žuveles naudoję pažeidėjai

0
184

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Vilniaus valdybos pareigūnai savaitgalį vykdė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių kontrolę. Reidų metu iš viso patikrinti 37 žvejai, 3 iš jų pažeidė taisyklėse numatytus reikalavimus.

Šalčininkų r., Eišiškių hidroelektrinės tvenkinyje ant ledo žvejojęs asmuo neturėjo dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų ir žvejo mėgėjo bilieto, Ukmergės r. ant Siesikų ežero ledo asmuo žvejojo naudodamas 14 žvejybinių skritulių su žuvele, o Švenčionių r. sulaikytas asmuo Kriauklės ežere žvejojęs 25 šakotinėmis su žuvele.

Už žvejybą ant ledo neturint žvejo mėgėjo bilieto ir dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų asmeniui gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų. Už žvejybą masalui naudojant žuveles minėtiems pažeidėjams gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų ir yra privalomas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas.

AAD primena, kad nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. yra draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą su žuvies gabalėliu), o nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. įsigalios draudimas gaudyti lydekas. Už neteisėtą lydekų žvejybą asmenims gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, taip pat reikėtų atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 145 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.